Do Luhačovic na tobogán i nejdelší vodní skluzavku
srp 04

Do Luhačovic na tobogán i nejdelší vodní skluzavku

Parné léto, které nám přináší letošní červenec, přímo vybízí k výletu k vodě.

 

Parné léto, které nám přináší letošní červenec, přímo vybízí k výletu k vodě.

Načítání mapy...
 • Parné léto, které nám přináší letošní červenec, přímo vybízí k výletu k vodě.

  Ať už dáváte přednost koupání v přírodě, na koupališti nebo dovádění v aquaparku, vyzkoušejte Luhačovice, které venkovní i vnitřní koupání i nejdelší vodní skluzavku v Čechách.

  Aquapark je nejnavštěvovanější atrakcí léta

  Na samém břehu Luhačovické přehrady najdete Aqupark Duha, který byl postaven teprve nedávno. Dětské atrakce, klouzačky, houpací bazén, masážní lavice nebo tobogán tu navíc doplňují například lodičky a šlapadla, která si můžete půjčit a projet se po hladině přehrady. Děti budou také nadšené z malého lanového centra, které leží jen pár desítek metrů od koupaliště. Pro kondiční plavce a lázeňské hosty je v létě otevřena také městská plovárna v Luhačovicích, která nabízí sluneční terasy i vířivky. Krásně zrekonstruovaná plovárna příjemně dotváří atmosféru lázeňského městečka a prázdninové dny tu rády stráví i ty nejmenší děti.

  Koupání v přehradě letos na vlastní riziko

  Zatímco v bazénech a na koupalištích je voda čistá a osvěžující, potýká se Luhačovická přehrada s výskytem sinic. Horké letní počasí bez dešťů pomáhá množení bakterií ve vodě, a proto je zatím koupání spíše na vlastní riziko. Přesto je přehrada krásným místem na výlet, a pokud se v ní nebudete chtít koupat, můžete si půjčit šlapadlo nebo vyrazit na brusle po oblíbené stezce, která vede podél celého břehu. Osvěžení pak můžete hledat u vychlazené limonády nebo piva v některém ze stánků, které na trase potkáte. Od přehrady vás do centra Luhačovic a k lázeňským pramenům zavede nově zrekonstruovaná Jurkovičova alej.

  Nejdelší skluzavka je vhodná i pro děti

  Sto padesát metrů dlouhá přírodní skluzavka je nejdelší v ČR a byla otevřena už v loňském roce. Od té doby ji navštívilo více než 500 návštěvníků, kteří si vyzkoušeli, jaké to je svézt se dlouhým vodním korytem na nafukovacím kruhu nebo jenom tak „po svých“. V horkém létě skluzavku ocení dospělí i děti, u skluzavky je navíc písečná pláž s lehátky, díky které si mohou návštěvníci připadat téměř jako u moře. Scenérii dokresluje krásný výhled na Luhačovickou přehradu, která se před vámi otevře na samém začátku skluzavky. Moc času ale na výhledy není. Rychlost, jakou se v korytě pohybuje průměrný jezdec, je okolo deseti metrů za vteřinu, což je už docela pěkný sešup. Skluzavku najdete u hotelu Vega v Pozlovicích.

 • Kategorie
  Ostatní
 • Date & Time
  srp 04 2016 at 00:00 - zář 30 2016 at 23:00
 • Umístění a úplná adresa
  Luhačovice, 76326
 • Událost administrují
  Marketing

Co by vám nemělo ujít

27:16
People & Blogs 62,148 views
37:16
Howto & Style 18,160 views
19:29
Howto & Style 95,745 views
19:09
People & Blogs 7,496 views
18:58
Howto & Style 27,222 views

Komentáře

Partnerské odkazy

Login

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain